• kontakt@omnipanel.pl

Zakwaszenie organizmu: objawy. Jak dbać o równowagę kwasowo-zasadową?

Zakwaszenie organizmu: objawy. Jak dbać o równowagę kwasowo-zasadową?

Pewnie wiele osób zastanawia się na czym będzie polegać zakwaszenie organizmu. Trzeba pamiętać, że wszystko co jemy ma właściwości albo kwasowe albo zasadotwórcze. Ma to istotne znaczenie dla zdrowia, ponieważ wpływa na to jaki mamy odczyn pH krwi. Zwykle dieta, która nie będzie dobrze prowadzona spowoduje w organizmie nadmiar kwasów, a więc zakwaszenie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wyglądają objawy zakwaszenia, dlatego przypisuje się je innym problemom zdrowotnym. Przede wszystkim laicy nie wiedzą jak wielkie znaczenie dla naszego organizmu ma równowaga kwasowo zasadowe i jak bardzo ważne będzie dbanie o jej utrzymywanie. Jest to równowaga, która daje nam pełnią harmonię w naszym organizmie.

O stanie równowagi będzie można mówić, gdy pH krwi będzie między 7,35 a 7,45. Więcej oznacza zasadowość mniejsze kwasowość. Niebezpieczny będzie poziom poniżej 6,8 oraz powyżej 7,8. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do denaturacji białek i nie działają enzymy komórkowe, ustanie wymiana gazów w płucach. Zachwiana równowaga będzie bardzo niebezpieczna dla naszego organizmu. Zaburzenia gospodarki kwasowo – zasadowej będzie wpływać na powstanie kwasicy albo też zasadowicy. W obu przypadkach jest to taki stan, gdy mamy zaburzenia odczynu pH krwi.

Jak uniknąć zakwaszenia organizmu?

Wielkie wpływ na zachowanie równowagi w naszym organizmie ma dieta. Produkty jakie spożywamy na co dzień można dzielić na kwasotwórcze oraz alkalizujące. Mamy kilka zasad, które będzie można wprowadzać do diety, by unikać zakwaszenia. Między innymi można po produktach zakwaszających wprowadzać do spożywanych pokarmów warzywa oraz owoce.

Objawy zakwaszenia organizmu

- kręgi pod oczami

- ból głowy

- problemy z niestrawnością

- pryszcze, krosty

- zawroty głowy

- nudności

- mroczki przed oczami - kwas, gorycz w ustach - język obłożony - uderzenia krwi do głowy - ciągłe osłabienie organizmu

Skutki zakwaszenia organizmu

Jeśli zakwaszenie będzie trwało przez dłuższy okres czasu rozwijać się będą poważne choroby takie jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy osteoporoza. Mogą się pojawiać problemy zwyrodnieniowe, nadwaga i ogólne zmęczenie czy też brak koncentracji, tak stan będzie się utrzymywał przez długi czas.

ProDeacid: Supelement diety odkwaszający organizm

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz