• kontakt@omnipanel.pl

Zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu

Równowaga kwasowo – zasadowa

To podstawowy czynnik wpływający na odpowiedni przebieg procesów metabolicznych w naszym organizmie.

Będzie to taki stan, w którym płyny międzykomórkowe i wewnątrzkomórkowe będą określony balans między kwasami oraz zasadami i będzie dzięki temu odpowiednie pH. Optymalny zakres dla krwi to 7,35-7,45. Jeśli organizm utrzymuje stałe pH krwi będzie miał odpowiednią pracę mechanizmów regulujących. Sprawność tych wszystkich mechanizmów będzie także związana z wydolnością narządów oraz dostępnością składników mineralnych w pożywieniu. Źródłem mogą tutaj być między innymi owoce oraz warzywa, które stają się rezerwą alkaliczną.

Zachwianie równowagi kwasowo – zasadowej wynika z nadmiaru kwaśnych pozostałości przemiany materii, z których organizm sobie nie radzi. Wiele tych produktów przemiany materii to właśnie kwasy i dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się tendencja do zakwaszania organizmu. Waga zakwaszania dla ustroju jest duża, ponieważ odchylenia od normy mogą powodować poważne problemy. Kwasy decydują o tym, że tkanki się starzeją zaczynają się pojawiać zmarszczki czy opuchnięcia. Organizm stara się doprowadzić do rozcieńczenia tych różnych składników jednak okazuje się niestety, że będą się pojawiać zniszczenia. W kwaśnym środowisku rozwijają się komórki rakowe. Zakwaszenie sprzyja rozwojowi poważnych chorób takich jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy też osteoporoza. Szacuje się, że nawet ponad 80% ludzi w Europie będzie cierpieć z powodu zakwaszenia organizmu.

Objawy zakwaszenia

Zakwaszenie wpływa na większość chorób przewlekłych, albo też będzie powodować że pojawiają się ich objawy, ponieważ będzie uszkodzenie komórek. Można mówić między innymi o problemach z przewodem pokarmowym. Pojawia się przewlekły stan zapalny w błonie śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia czy też problemy trawienne i gorycz w ustach. Istnieć będą problemy z mięśniami, ponieważ będzie się rozwijał kwas mlekowy, uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre zapalenie kręgosłupa. U wielu osób pojawiają się problemu z wypadaniem włosów, kruchymi paznokciami próchnicą czy suchą skórą.

Układ metaboliczny nie pracuje jak należy, pojawiają się napady głodu, chcemy jeść dużo słodyczy co nie będzie działać na nasz organizm korzystnie. Nasz układ krwionośny przestaje pracować jak należy pojawia się nadciśnienie, zwapnienie czy choroby naczyń krwionośnych. Organizm będzie miał problem z bólami głowy, depresją czy problemy z koncentracją. Przewlekłe zakwaszenie mocno wpłynie na nasz organizm.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz