• kontakt@omnipanel.pl

Fenomen zdrowia – chlorofil

Fenomen zdrowia – chlorofil

Lubimy opalać się na słońcu i zazwyczaj promienie słoneczne bardzo nas cieszą. Jest to normalne, ponieważ energia słoneczna to dodatkowa energia dla naszego ciała, dodatkowe paliwo. Gdybyśmy tylko mogli je zmagazynować i czerpać z niego, kiedy tylko będziemy chcieli. Na szczęście mamy obecnie taką możliwość. Daje nam ją chlorofil, który jest naturalną substancją magazynującą energie ze słońca.

Zdrowotne właściwości chlorofilu

Chlorofil to dosłownie energia słoneczna, a chyba nie ulega żadnej wątpliwości, że nie ma życia bez słońca i tym samym bez chlorofilu, który promienie słońca przejmuje. Naukowcy nazywają go nawet płynną energią, ponieważ taką formę obecnie przyjmuje. Zaleca si regularne picie drinków z chlorofilem, co da bardzo widoczne rezultaty w postaci zabarwienia naszej skóry na ładny, oliwkowy odcień. Kiedy przyjmujemy go więcej, cały nasz organizm od środka cieszy się tak samo, jak my w czasie kąpieli słonecznej, ponieważ efekty są w zasadzie takie same.

Źródło energii do życia

Trzeba tutaj też podkreślić, że chlorofil jest dla nas jeszcze bardziej naturalny, niż może się nam wydawać. Jego cząsteczki są bowiem podobne do hemoglobiny w takim stopniu, że większość tkanek reaguje na nie dokładnie tak samo. Podanie takiej zielonej hemoglobiny natleni nasze komórki i wyeliminuje wolne rodniki, co jest krokiem w kierunku usuwania zagrożeń związanych z wirusami oraz bakteriami, a nawet z komórkami rakowymi.

Chlorofil jest ważny dla wszystkich, ale dla niektórych ludzi ważniejszy niż dla innych. Szczególnie na jego podaż uwagę powinni zwracać pracownicy biurowi i mieszkańcy wielkich miast, a także osoby przemęczone i zestresowane.

Lecznicza moc chlorofilu

Jeszcze inna kwestia to odpowiedniej równowagi kwasowej naszego organizmu/ Regularnie przyjmowane koktajle z chlorofilem pozwalają zdecydowanie zmniejszyć kwasowość naszego ciała.

Można powiedzieć, że chlorofil to bardziej niż nietypowa cząsteczka roślinna. Mamy tutaj bowiem do czynienia z substancją, która pochłania dwutlenek węgla z powietrza i wyłapuje promienie słoneczne dzięki swojemu pigmentowi. Potem zamienia energię i dwutlenek węgla na energię chemiczna łącząc atomy wodoru i tlenu z węglem. Tak powstają cukry proste. Dzięki ich obecności roślina ma możliwość produkowania znacznie bardziej zaawansowanych elementów i w ten sposób odżywia się oraz rośnie, gromadzi różne witaminy i minerały, które potem są dostępne dla nas razem z chlorofilem.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz