• kontakt@omnipanel.pl

Chlorofil – zadbaj o swój organizm

Chlorofil – zadbaj o swój organizm

Chlorofil to związek chemiczny, który znajdziemy w roślinach, algach i niektórych bakteriach. Znajdziemy obecnie chlorofil A i B, który znajduje się praktycznie we wszystkich roślinach, natomiast jeśli chodzi o chlorofil C i D będzie on znajdował się wyłącznie w glonach. Chlorofil ma zieloną barwę, pochłania bowiem czerwone i niebieskie a odbija światło zielone.

Chlorofil łączony będzie dawał nam tyle co energia słoneczna, dlatego właśnie określany będzie zielonym słońcem.

Jakie możliwości niesie za sobą chlorofil

To płynna energia słoneczna. Spożywanie chlorofilu będzie gwarantować, że nasza skóra będzie miała piękny oliwkowy odcień. Dzięki niemu będzie można poradzić sobie również ze starzeniem się skóry. Jak podają nam badania zielony barwnik radzi sobie również z miażdżycą oraz problemami takimi jak nowotwory. Stosowany będzie również w momencie, gdy leczy się anemię, ponieważ będzie on w stanie zwiększyć liczbę czerwonych krwinek. Dzięki temu również będzie większa liczba żelaza w organizmie.

Oczyszczenie organizmu

Chlorofil jest w stanie łagodzić skutecznie zapalenie w jamie ustnej, leczy dziąsła, niszczy niekorzystne zapachy. Przyjmowanie chlorofilu będzie wskazane dla kobiet karmiących, ponieważ właśnie chlorofil skutecznie będzie stymulował produkcję mleka. Chlorofil może być także takim składnikiem, który będzie regulował cykl miesiączkowy. Wpływa na pracę tarczycy, dobry dla osób, które mają problem z astmą. Zielona krew roślin to także wsparcie dla gojenia się ran. Jeśli jesteśmy przemęczeni czy zestresowani właśnie chlorofil może stać się dla nas istotnym wsparciem.

Dostarczamy chlorofil do organizmu

Jeśli chcemy dostarczyć do organizmu chlorofil powinniśmy przede wszystkim postawić na spożywanie dużej ilości zielonych warzyw. Szczególnie dużo tego składnika znajdziemy w natce pietruszki oraz w selerze. Jeśli będziemy wprowadzać do swojej diety zielone składniki można oczekiwać, że utrzymamy równowagę kwasowo – zasadową, ponieważ właśnie ten składnik charakteryzuje się silnym zasadowym działaniem. Picie chlorofilu płynnego będzie tak naprawdę jak cenna kąpiel słoneczna dla naszych wewnętrznych tkanek, komórek oraz narządów. Jeśli chcemy o swój organizm zadbać rzeczywiście zielone warzywa powinny być często naszą dietą.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz